12191354_10156190485535527_2959017899425410592_o

Par mūsu pašu spēlētāju un galda futbolu.

FoosinLatvia dibinātāja un galda futbola entuziasta Laura Zīraka sirdslieta jau vairākus gadus ir šī spēle. Viņš uzsver, ka galda futbols prasa ļoti lielu koncentrēšanos un modrību, bet pats galvenais, viņaprāt,  ir gribasspēks.

Galda futbola burvība – ja vien ir vēlme un gribasspēks, visiem ir vienādas iespējas, pārējo nosaka treniņi, smags darbs un tiekšanās pēc rezultātiem.

Lauris gūst pozitīvas emocijas no galda futbola un dara visu iespējamo, lai arī citi no šīs spēles tādas gūtu. Nākotnes plānā jau ir ierakstītas arvien lielākas aktivitātes starptautiskā mērogā, speciāla treniņu centra izveide Latvijā, kā arī šīs nodarbes popularitātes veicināšana. Viņš uzskata, ka mūsu valsts mērogā jau daudz paveikts saistībā ar šo spēli, bet vēl daudz arī jādara, un tas izdosies tikai visiem kopā, ar patiesu azartu un mīlestību. Lūk, Laura stāsts!

Vizītkarte

Vārds: Lauris

Uzvārds: Zīraks

Vecums: 28 gadi

Nodarbošanās: profesionāls sportists

Hobiji: auto, fotografēšana, ceļošana, hokejs, kubiks rubiks, daba, arhitektūra, sevis pilnveidošana

Moto: kāds, kurš saka: tas nav izdarāms, nekad nedrīkstētu pārtraukt kādu, kurš to dara!

Novēlējums citiem: esiet atvērtāki un novērtējiet citu centienus, taupiet veselību, pārējais atnāks pats, – tas ir tikai laika jautājums!

Uzņem apgriezienus Latvijā

Latvijā cilvēki galda futbolu spēlē jau aptuveni sešus gadus. Tomēr tā nopietni tam esam ķērušies klāt tikai pēdējos trīs gadus, kad sākām sadarboties ar Starptautisko Galda futbola komiteju (ITSF), rīkojām starptautiskus galda futbola turnīrus Latvijā, devāmies uz citām valstīm. No pirmā acu uzmetiena galda futbols šķiet lieliska izklaide, taču, sākot to spēlēt, var sajust azartu un adrenalīnu. Tad tu sāc mācīties, iedziļināties tajā, izjust veselīgu konkurenci, jo vēlies kļūt vēl labāks. Tā ir spēle, kurā nepieciešama koordinācija, reakcija, loģika, ātrums, viltība, spēja izvērtēt un paredzēt. Galda futbols ir sporta veids, bet tikpat labi tas var būt hobijs vai pat dzīvesveids. Man tas noteikti ir dzīvesveids un sports, ar kuru cenšos nest pasaulē Latvijas vārdu. Man ir prieks to darīt, jo galda futbola spēlēšana man patīk un padodas.

Visu laiku jābūt modram

Gluži tāpat kā ikvienā sporta veidā, arī galda futbolā ir savi noteikumi. Ir ļoti daudz dažādu knifu, ko cilvēki nereti nezina par galda futbolu. Piemēram, spēles stieņus nedrīkst apgriezt vairāk kā par 360 grādiem ap savu asi, nedrīkst nekādā veidā traucēt spēlētāju. Šī spēle prasa lielu koncentrēšanos un uzmanību, katra sekunde ir svarīga, un vienā mirklī rezultāts var kļūt jums nelabvēlīgs. Šajā spēlē visu laiku jāsaglabā modrība.

Latvijā šā sporta veida divīzijas pagaidām veidotas mazliet citādi nekā citur pasaulē. Latvijā ir trīs līgas, kurās visi spēlē. Pasaulē ir divīzijas, kurās spēlētāji sadalīti pa vecuma grupām. Atsevišķi ir parolimpiskie spēlētāji, kuriem ir speciāli izveidoti futbola galdi. Latvijā ikviens spēlētājs sāk no trešās līgas. Uzvarot līgā, viņš reitinga tabulā iegūst augstāku vietu un, turpinot spēlēt, nokļūst galda futbolistu elites grupā. Elites spēlētāji parasti dodas uz starptautiskajiem turnīriem pārstāvēt Latviju.

Galvenais – gribasspēks

Lai kļūtu par veiksmīgu galda futbola spēlētāju, nepieciešams gribasspēks un vēlme to darīt. Es pazīstu daudz dažādu spēlētāju, un katrs no viņiem ir citas profesijas pārstāvis. Tā ir galda futbola burvība – ja vien ir vēlme un gribasspēks, visiem ir vienādas iespējas, pārējo nosaka treniņi, smags darbs un tiekšanās pēc rezultātiem. Galda futbola spēlēšana attīsta reakciju un racionālu domāšanu. Spēles laikā ir jālieto vairākas maņas vienlaikus: jāvēro laukums, jānovērtē pretinieka iespējas, jāspēj racionāli izvērtēt nākamo gājienu, jāmēģina bloķēt pretinieka sitienus uz vārtiem vai jāpārtver viņa piespēles, kas tiek dotas ar lielu precizitāti un ātrumu.

Sezona ilgst visu gadu

Latvijā, tāpat kā citur pasaulē, galda futbolu spēlē ļoti plaša auditorija. Spēlētāji ir vecumā no 16 līdz 35 gadiem. Tomēr jāuzsver, ka nav nozīmes vecumam, jo šo spēli var spēlēt ikviens. Galvenais, lai tā sagādā pozitīvas emocijas. Latvijā galda futbola spēlētāju skaits joprojām pieaug. Un mums ir jāpierāda, ka esam stipri arī šajā jomā.

Galda futbolu spēlē visu gadu. Mums notiek divas turnīru sērijas, ar kurām klasificējam galda futbola spēlētājus un noskaidrojam Latvijas čempionu galda futbolā. Papildus tiek rīkoti izklaides turnīri, ar kuriem veicinām šīs spēles popularitāti. Ik gadu uz Latviju aicinām pasaules līmeņa spēlētājus, organizējot kādus trīs starptautiskus turnīrus. Uz tiem parasti ierodas spēlētāji no sešām, pat desmit valstīm ar dažādu spēles prasmju līmeni. Šajos turnīros piedalās ap 100 pasaules līmeņa spēlētāju.

Ja ir vēlme sākt spēlēt, pievienojies!

Latvijā galda futbolisti pulcējas turnīros vai treniņu vakaros. Turnīri notiek divas reizes nedēļā, vēl vismaz divas reizes mēnesī cenšamies organizēt kādu treniņu vakaru. Tajos var piedalīties ikviens. Pašreiz mums nav stabila treniņu centra, bet mēs nopietni strādājam, lai līdz gada beigām atvērtu savu pirmo oficiālo treniņu centru. Lai iegūtu vairāk informācijas par mūsu aktivitātēm, treniņiem un turnīriem, dodies uz www.foosin.lv, www.facebook.com/galdafutbols.