2018. gada vispārējie spēļu noteikumi un kārtība


Vispārējais LGFA reitings un kā tas tiek veidots

Latvijas galda futbola spēlētājiem reitings tiek veidots pēc pielāgotas ELO formulas. Reitings tiek kalkulēts par katru uzvarēto vai zaudēto maču turnīrā (ne tikai pēc vietas turnīra kopvērtējumā). Reitinga sistēmā automātiski pieņem failus no FAST programmatūras ar ko tiek organizēts ikviens oficiālais galda futbola turnīrs un tā automātiski aprēķina visu reitingu turnīrā. Šo reitinga sistēmu ir izveidojis uzņēmums “Lokalise” sadarbojoties ar Foosin Latvia.


Reitings, par katru maču tiek aprēķināts šādi

R = Reitings pirms mača
= 50 vai 100 pirmās 5 spēles iesācejiem.
S = 1 vai 0, uzvara=1, zaudējums=0
reitingo-formulė
= Atšķirība starp komandu reitinga
= 500
reitingo-formulė-1

Turnīru kategorijas, faktori un citas detaļas.

  • Visiem turnīra dalībniekiem K faktors ir 50, bet iesācējiem pirmie pieci turnīriem K ir 100.
  • Reitinga izmaiņas par uzvaru vai zaudējumu izslēgšanas spēlēs 100%.
  • Reitinga izmaiņas par uzvaru vai zaudējumu kvalifikācijas spēlēs 50%.

Aktīvie un neaktīvie spēlētāji.

Spēlētāji kuri neņem dalību nevienā no reitingotajiem turnīriem ilgāk kā divus mēnešus automātiski tiek pievienoti neaktīvo spēlētāju sarakstam, bet spēlētāju reitinga punktos netiek veiktas izmaiņas. Tiklīdz kā spēlētājs piedalās kādā no reitingotajiem turnīriem tas automātiski tiek pievienots atpakaļ aktīvajiem spēlētājiem un punkti tiek atsākti skaitīt no iepriekšējās vietas (Šī opcija vēl nav pilnveidota, bet tā ir izstrādes procesā un būs pieejama jau drīz).

Jauno spēlētāju reitings.

Spēlētājiem, kuri vēl nekad nav spēlējuši nevienā no posmiem vai piedalījušies kādā no citiem LGFA reitinga turnīriem. Šie spēlētāji drīkst piedalīties jebkurā no līgas apakšgrupām, kā arī spēlēt kopā ar jebkuras līgas spēlētāju, ja vien, tas nav pretrunā ar kādas līgas noteikumiem. Ikvienam “Jaunajam” spēlētājam uzsākot spēlēt, tiek piešķirti 1299 starta punkti reitingā (Ja vien, nav zināma, šī spēlētāja iepriekšējā aktivitāte citur), kas ir robežas starp “Novice” un “Amateur” līgām, tādejādi spēlētājs, pēc pirmā turnīra, jau virzās uz augšu, vai leju, attiecīgi no viņa sasniegumiem.

Kategoriju sadalījums

Katrā līgā un turnīrā reitinga iedalījums ir atšķirīgs un tiek pielāgots pēc līgas iekšējā nolikuma.
“Latvijas Galda Futbola Asociācijas” turnīros, kurā līgā katram jāspēlē, varēs redzēt katrs pats ieejot zemāk minētajā saitē.
UZMANĪBU – reitingu sadalījums:
Master 2500 – … / Pro 1800 – 2499 / SemiPro 1500 – 1799 / Amateur 1300 – 1499 / Novice 0 – 1299
Novice – 3. līga, Amateur – 2. līga, Semi-pro, Pro, Master – 1. līga. Par spēlētāju reitingu liecina, norādītā krāsa, kas ir atrodama blakus spēlētāja vārdam. Šīs krāsas tiks pārkvalificētas reizi mēnesī.


Spēlēt atļauts

Novice – līga:

Novice līgā, drīkst spēlēt ikviens turnīra dalībnieks, kurš atrodas šajā līgā, vai ir zemāk par to, ar šādiem izņēmumiem – šajā līgā drīkst piedalīties arī spēlētāji, kuriem reitinga punktu kopējā summa nepārsniedz 2500 punktus (ieskaitot).

Amateur – līga:

Amatieru līgā drīkst spēlēt ikviens turnīra dalībnieks, kurš atrodas šajā līgā attiecīgajā brīdī (skatīt krāsu) vai ir zemāk par to, kā arī ar šādiem izņēmumiem – šajā līgā drīkst piedalīties arī spēlētāji, kuru veidotās komandas reitinga punktu kopējā summa nepārsniedz 2800 punktus (ieskaitot), kā arī spēlētājs, kuram punktu skaits nepārsniedz 1100 punktus un spēlētājs, kurš turnīrā piedalās pirmo reizi drīkst spēlēt kopā ar jebkuru spēlētāju.

Semi-Pro – līga:

Visbeidzot “Semi-Pro” jeb augstākā līga:
Šajā līgā drīkst spēlēt ikviens spēlētājs. Uz šo brīdi līgā nav ierobežojumu spēlētāju salikumiem.

 

              Superkauss 2016″ – Nolikums                                   Vispārējie galda futbola noteikumi

                      “Latvijas Kauss 2016″ – Nolikums                                   Licences 2018. gada sezonai

 

REITINGI UN SPĒLES

Sezona 2018 – Reitings

ITSF LOGO1-01

Starptautiskais ITSF Reitings

Untitled-1-01

Friendly Matches – Draudzības spēles